Karakalem İstanbul Portre

Karakalem İstanbul’da Sipariş Nasıl Verilir?

Karakalem portre, kömür ve grafit gibi malzemeler kullanılarak yapılır ve kadim sanat dallarından birini ifade eder. Son dönemlerde de oldukça trend haline gelen karakalem çalışmasının en ilgi çekici çizimleri arasında ise, portre yer alır. Hem ticari anlamda bir değeri bulunan hem de sanatsal estetik açısından kıymet verilen portre çalışmaları, ülkemizin çeşitli noktalarındaki karakalem ustaları tarafından yapılır. Karakalem İstanbul’da da yaygın şekilde sunulan hizmetlerden sadece birisidir. Kendi veya sevdiklerinin portresini çizdirmeyi düşünenler için yetenekli karakalem ustası Murat Karabüyük e sipariş vermeleri doğru bir karar olacaktır. Sadece Sipariş Formunu doldurarak sipariş verebilir veya da 0507 8804958 nolu hattı arayarak sanatçıya direk siparişi verebilirsiniz. Ödeme ve kargo gibi sorularınıza hızlı bir cevap alabilirsiniz.

Karakalem neden ön planda?

Teknolojinin nimetlerinden faydalanan herkesin gün içerisinde en çok yaptığı şeylerden biri fotoğraf çekmektir. Bu manzara fotoğrafı veya herhangi bir olayın kayıt altına alınması şeklinde gerçekleşmez. Artık insanlar kendilerinin yer almadığı bir manzara fotoğrafının değerli olmadığını düşünür. Bu nedenle selfi olarak bilinen uygulama çıkmıştır ve insanlar daha çok kendilerini çekme ve görme arzusu ile hareket eder. Günümüz dünyasında da portreyi değerli hale getiren ve hızlıca yaygınlaşmasını sağlayan temel etken burasıdır.

Sosyal medya hesapları üzerinden harika bir görsel paylaşmak, bir şeyleri başarmak kadar mutluluk uyandırıcı bir durumdur. Karakalem çalışmaları ile portre çizimlerinin ön plana çıkmasındaki nedenin farklı paylaşımlarda bulunma ihtiyacı hissetmek olabilir. Ayrıca, kadim bir sanat dalını ifade eden karakalem sanatı kullanılarak çizilecek portrenizin doğallığını görmek ve bunu dekor olarak kullanmak da portre çizimlerinin tercih edilme nedenleri arasında yer alır. Diğer bir hususun da hediye için portre çizimlerinin uygunluğuna değinmek olacak. Bir doğum günü veya daha farklı günlerde sevdiklerinize verilecek en iyi hediyelerden biri karakalem çalışması ile yapılan bir portre olabilir. Doğallık, gerçekçilik ve harika tonlamanın oluşturduğu başarılı portreler sevdiklerinizi mutlu edebilir.

Karakalem renkli midir?

İstisnai durumlar olabilir ışıkta, gözde, dudakta vs ufak renkli dokunuşlar tabi ki mümkündür ama fazlası renkli kalem çalışması olur ve karakalem mantığından çıkar.

Karakalemi farklı kılan temel neden de aslında budur… Renklerden oluşmaması, sadece tek bir renk ve onun tonları kullanılır. Karakalemde karalama, çizim ve tonlama temel prensipler arasında bulunur. Tek bir rengin farklı tonları kullanılarak harika bir boyutlandırmaya imza atılır. İnsanların ilgisini çeken de, tek bir renk ile cazip bir çizimin yapılabileceğinin fark edilmesidir.