Karakalem İstanbul Portre

Kimi zaman sevdiklerimize anne babamıza, eşimize, dostumuza ölümsüz bir hatıra olsun diye düşünür Karakalem Portre Çizimi yaptırarak yıllandıkça yaşlanmayan aksine gençliğini koruyan bir hediye vermek isteriz.

Türkiye’nin birçok şehrinde Karakalem Portre yapan yerler ve kişiler vardır. Karakalem Portre Yapan yerlerin çoğunluğu da İstanbul ilinde bulunmaktadır.

Hepimizin bildiği üzere geçmişten günümüze ülkemiz Türkiye’sinin başta sanat olmak üzere tekstil, mobilya gibi birçok alanda pazaryeri konumlu merkezi İstanbul’dur. Bu durumun olağan sebebi şehrin yüzölçümüne oranla nüfus miktarının fazla olduğu gibi halen sürekli göç almakta olan bir şehrimiz olmasından ileri gelir. Her ürünün ya da eserin fazlası, çeşidi, ucuzu, pahalısı burada olması dolayısıyla ürün ve eserlerin iyisi de kötüsü de burada bulunmaktadır. Üstelik bu yerler ülkenin birçok şehrinden siparişler almaktadırlar. Burada önemli olan konu güvenilirlik.

Resimde de tam olarak bu durum böyle. İstanbul’ da karakalem çizimleri yapan birçok eğitimli sanatçılar olduğu gibi alaylı olarak kendini yetiştirmiş ressamlar da bulunmakta ve Türkiye’nin diğer şehirlerinden siparişler almaktadırlar.

Karakalem portre çizimi İstanbul söz konusu olduğunda Karakalem portre çizdirmek istiyorum diyen kişi öncelikle karakalem portre çizimleri yaptıracağı yer yada ressamın örnekte görüldüğü gibi  (www.muratkarabuyuk.com , www.istanbulkarakalem.com , www.karakalemistanbul.com , www.ankarakarakalem.com , www.karakalemankara.com , www.kadikoytattoo.com)

İnternet veb sitelerini  ve buralarda yapmış olduğu Karakalem Çalışmaları, Karakalem Portre Çizimleri ve özellikle diğer resim tekniklerinde ki mevcut bulunan çalışmalarını ( Yağlıboya Resimler, Pastel Resim Çalışmaları, varsa Karikatür Resimleri, Suluboya Resim Çalışmaları ) araştırarak Karakalem Portre Çizimi siparişi vereceği ressamın biyografisini bu konuda eğitim durumu ve iş tecrübesi hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir. Konu İstanbul olunca bu hususlar önem arz etmektedir. Büyük bir şehir ve bu şehrin insanları kendi işleri harici bir açıdan hobi amaçlı ek işler edinmişlerdir. Daha net olmak gerekirse İstanbul’da herkes her işi yapıyor. Bu da işin ehlini bulmak konusunda bizlere olumsuz bir sorunsal olarak geri dönüyor.

Karakalem Portre Çizimi siparişini vermiş olduğun resmin alıcı eline ulaştığında çizilmesi talep edilen Karakalem Portrenin fotoğrafla arasında benzerlik yönünden örtüşmemesi durumunda bir hayal kırıklığına uğramamak bakımından İstanbul’da Karakalem Portre Yapan Yerler yada ressamın eğitim durumuna bir göz atmak teknik bilgi ve deneyimleri açısından fikir sahibi olmamız konusunda önemli olacaktır. İstanbul bir sanat şehri ve günümüzde şehre göçlerin sebeplerinden biri olan sanatçı olma isteğiyle İstanbul’ a gelip ikamet etmekte olan fazlasıyla kişi var. Sipariş öncesi iyi bir değerlendirme dolayısıyla sayıları çok fazla olan yer ve kişilerden elemek adına güzel bir yöntem olacaktır.

Karakalem Portre İstanbul dedik. Peki Karakalem Portre Çizimi İstanbul şehrinde kime hangi ressama yaptıralım?

 • İnternet veb site yada sitelerini incele
 • Ressamın adını bil
 • Biyografisi ( Eğitim Durumu : Alaylı/Okullu )
 • Tecrübe Durumu: Kaç yıldır bu işi yapıyor?
 • Bilindik bir eseri var mı? Sanata vermiş olduğu katkısı?
 • İlgili ressamın Karakalem Portre Çizimlerine göz at.
 • Farklı tekniklerde Resim Çalışmaları olup olmadığına bak
 • Varsa ki olmalı diğer ilgili sosyal medya hesaplarını (Google/ Facebook/ Instagram gibi) bul oralardan kontrol et.
 • Ressam ile ilgili yorumlara bak. Müşteri memnuniyeti açısından önem teşkil etmektedir.

ÖRNEK :Google üzerinden Karakalem Portre İstanbul diyoruz ve Karakalem Portre Çizimini İstanbul şehrinde kime hangi ressama yaptıralım? Buluyoruz.

Karşımıza Karakalem Portre Siparişi adında bir sayfa çıktı. Ressam Murat Karabüyük.

Hep birlikte adım adım değerlendirelim:

Ressamın toplamda 6 tane internet veb adresini bulduk.

 • İsmi – Soy ismi; Ressam Murat Karabüyük
 • Biyografisi: Güzel Sanatlar Lisesi ve Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Resim Bölümü çıkışlı. Söz konusu ressamımız lise ve üniversite eğitimini resim üzerine aldığını ve bu sanatı teknik bilgi yönünden de haberdar olduğunu öğrenmiş olduk. Araştırmamız sırasında Google da karşımıza bir haber çıktı. Sizlerle paylaşalım;

Ressam Murat Karabüyük Ressam Murat Karabüyük ‘ İnsan Boyama Tekniği ‘ ni Türkiye’de ilk yapan ‘ İnsan Boyama Etkinliği ‘ ni ülkemize ilk getiren sanatçı ressamdır!

 • Ressamın internet veb sitelerine tekrar girdik ve sadece çizilmesini istediğimiz resim tekniğiyle değil, diğer resim tekniklerinde de birçok tarz ve türde çalışmaları olduğunu gördük. Yağlı boya, Pastel, Sulu boya, Karışık teknik, Karikatürize Resimler vb. Bu durum bize Ressam Murat Karabüyük’ ün teknik deneyimi ve bu mesleği esas olarak icra etmesi konusunda güven teşkil etmektedir.
 • Ressam Murat Karabüyük’ e varsa diğer sosyal medya adreslerinden bakalım. Kontrol edelim;

İnstagram :  muratkarabuyuk ,  ressamuratkarabuyuk

Facebook adresi:  muratkarabuyuk

Olmak üzere 3 tane sosyal medya hesabından ressama kolayca ulaştık.

 • Yorumlar kısmından yapılmasını istediğimiz Karakalem Portre Çizimli siparişler hakkında alıcılar tarafından yazılmış olumlu yorumlar elde ettik.

Ressam Murat Karabüyük hakkında araştırma ve değerlendirmelerimizden elde etmiş olduğumuz bazı bilgileri paylaşıyoruz.

Ressam  Karabüyük Türkiye’nin bir çok şehrinde resim çalışmalarını yürütmüş, ülkenin çeşitli yerlerinde resim kursları açmış, günümüze dek 8 tane serginin açılışını üstlenen ressam en uzun Ankara şehrinde sanatını icra etmiş (10yıl) şuanda İstanbul’ da yaşamakta ve resim çalışmalarını yürüterek Türkiye’nin dört bir yanına  Karakalem Siparişleri göndermekte olan ressamdır.