Karakalem İstanbul Portre

Bende Karakalem Portre çizdirmek istiyorum. Sevdiğim kızın doğum gününe özel şöyle güzel bir hediye tasarladım. Bende eşimle evlilik yıldönümümüzü kutlamak adına ona eşsiz bir Karakalem Portre çizdirmek istiyorum. Babamın ölüm yıl dönümü. Evimin başköşesinde konumlanacak bir portresini çizdirmek istiyorum. Hasta anneme özel bir hediye maksatlı iki kişilik karakalem portre çizdirmek istiyorum. En sevdiğim emektar ilkokul öğretmenimin Karakalem Portresini çizdirmek istiyorum. Sevgilime evlilik teklifi etmeyi planlıyorum ve karakalem portre çizdirmek istiyorum.

Elbette ki bu ince ruhlu davranış biçimiyle güzel gayelerle sevdiklerimize kimi zaman bir jest, kimi zaman bir hatıra ve üzerinden yıllar geçse de hiç yaşlanmayacak bir hediye vermek isteriz. Karakalem Porte çizdirmek istiyorum der, yola çıkarız. Konumumuz İstanbul ise okyanus ortasında kalmış küçük bir kayık misali, uçsuz bucaksız bu sanat denizinde rotamızı nasıl ve ne yönde belirleyeceğimiz konusu bir hayli kafa karıştırıcı olabilir. Pusula lazım bize bu sularda, sanat engin bir denizdir unutma. Şayet pusulalar var ise Googlelarda, sallanıp gideriz dalgalarda. Nedense İstanbul sanat merkezi dünyada, hiç icraat yok bu dalda. Ülkemizin çeşitli şehirlerinde de Karakalem Portre yapan yerler vardır. Lakin İstanbul’ da bunlardan bir dolu var. Karakalem Portre İstanbul dedik demesine ama, gel de ayıkla pirincin taşını.

Karakalem Portre İstanbul diyoruz, İstanbul konum itibariyle birçok tarihi yapıyı bünyesinde bulunduran bir şehir olmasından ötürü hem kültürel alışverişin meydana geldiği ve yine konumu dolayısıyla önemli bir pazaryeri özellikli şehirlerinden biridir. Bu sebepledir ki, geçmişten günümüze hem dış hem iç göç almakta olan bir şehrimizdir. İnsanlar bu şehirde işlerini, üretimlerini ve çoğu defa sanatlarını pazarlarlar. Sanatçı olarak nitelendirdiğimiz iyi ve işinin ehli ressamlar bulunduğu gibi, sanatımızı bir ticaret aracı olarak görüp pazarlamaya çalışan hayal tacirleri de yok değil. Oysaki sanat ( Resim Sanatı ) bir toplum ve ülkenin kültürel mirasının bir parçası olarak görülmeli daha çok üretkenlik ve olanı muhafaza gayesi gütmelidir.

Söz konusu şehir İstanbul ise Karakalem Portre çizdirmek istiyorum diyor ve Karakalem Portre İstanbul u araştırıyorsanız, alaylı olarak kendini yetiştirerek bu işi hobi edinmiş ve ek gelir elde etme maksadıyla Resim Sanatını bir ticaret aracı haline getirmiş bulunan şahıs ve kurumlar ile çalışmaktansa siparişiniz tarafınıza ulaştığı vakit, hem maddi hem manevi hayal kırıklığı yaşamamak adına resmi yaşam biçimi haline getirmiş eğitimli birer ressam ile çalışmak sizin için daha güvenli ve yararlı bir yol olacaktır.

Karakalem Portre İstanbul konulu Öz Araştırma Stratejisi;

1-Ressam- Atölyesi veya Sanat Merkezi hakkında yeterli bilgi sahibi olmak ( Açık Adres / Aktif İletişim numarası )

2-Konuyla ilişkili diğer başka sosyal medya adreslerinin yer alıp almadığı

ÖR: (www.muratkarabuyuk.com , www.istanbulkarakalem.com , www.karakalemistanbul.com , www.ankarakarakalem.com , www.karakalemankara.com , www.kadikoytattoo.com)

3-Farklı tarz, tür ve tekniklerde başka çalışmaları olup olmadığı ( Karikatür Resimler, Resim Birleştirme Tekniği, İmgesel çalışmalar) ÖR: Ressam  Murat Karabüyük

4-İlgili kurum veya ressamın Resim Sanatına herhangi başka bir katkısı olup olmadığı

ÖR: Türkiye’ ye İnsan Boyama Tekniğini getiren ilk ressam Murat Karabüyük’tür.

Sizde Karakalem Portre İstanbul diyorsanız birlikte çalışıp resim siparişleri vereceğiniz ressam ya da sanat merkezini bu özenle değerlendirmeniz ve ön bir araştırmadan geçirmeniz gerekir. Başka bir deyişle, bu altın standartları sağlayan gerek sanat merkezleri olsun ressamlar ile gönül rahatlığıyla çalışabilirsiniz.